قابلیت ضبط صدا در دوربین های مداربسته

قابلیت ضبط صدا در دوربین های مداربسته به شکل معمول وجود ندارد و برای شنود و ضبط صدای محیط باید برای سیتم امنیتی،میکروفون نصب گردد. برخی از دوربین های مداربسته تخصصی قابلیت ضبط صدا دارند و دستگاه ضبط DVR در این دوربین ها مجهز به ورودی صدا می باشند.

معمولا از نصب میکروفون و ضبط صدا در دوربین های مداربسته اجتناب میشود که دلیل آن رعایت مسائل حقوقی و اخلاقی و از جهتی کاهش هزینه ها می باشد.

دربرخی کشورها نصب میکروفون و شنود  نقض حقوق فردی شمرده میشود و از این رو دوربین های مداربسته نباید دارای میکروفون باشند.

انواع میکروفن برای دوربین مداربسته

میکروفون باکسی :

میکروفون باکسی قدرت ضبط صدای بالایی دارد و با یک پیچ نصب شده برروی آن میتوان صدارا تنظیم کرد.قیمت میکروفون باکسی نسبت به نوع کپسولی گران تر است .

میکروفون باکسی دوفیش برای انتقال صدا و برق دارد که به صورت آماده روی آن پرس شده اند.

میکروفون کپسولی :

این نوع میکروفون قابلیت ضبط و شنود بالایی ندارد اما به دلیل سایز کوچک آن قابل نصب به صورت مخفی می باشد.

میکروفون ها به دوشکل همه جهته یا 360 درجه ساخته میشوند تا بتوانند صدای تمام محیط را منتقل کنند. نوع همه جهته میکروفون ها بیشتر مورد استفاده قرار میگیرد.

اگر مایل به استفاده از میکروفون در سیستم مداربسته خود دارید در زمان خرید دستگاه ضبط تصویر DVR حتما به پورت RCA برای ورودی صدا توجه داشته باشید.دستگاه ضبط تصویر باید علاوه بر کانالهای ورود تصویر به ورودی صدا هم مجهز باشد تا بتوانید میکروفون را نصب و صدا را دریافت کنید.

نصب میکروفون برای دوربین مداربسته آنالوگ

برای دوربین های آنالوگ معمولا میکروفون های باکس استفاده میشود و دیجیتال سزی صدا در زمان ضبط اتفاق میافتد.این نوع از میکروفون معمولا یک کابل برای اتصال به منبع تغذیه دارند و با یک کابل دیگر به دستگاه ضبط تصویر متصل میشوند.

به این ترتیب صدا به وسیله میکروفون دریافت و به دستگاه NVR فرستاده میشود.

نصب میکروفون برای دوربین مداربسته تحت شبکه  

در دوربین های مداربسته تحت شبکه یا IP میکروفون را نمیتوان به صورت جداگانه به دستگاه متصل کرد و تمامی اطلاعات دوربین از طریق کابل شبکه و پورت Ethernet به دستگاه NVR منتقل میگردد.در برخی از انواع دوربین های IP قابلیت نصب میکروفون به خود دوربین وجود دارد .

برای دوربین های تحت شبکه ای که قابلیت اضافه شدن میکروفون ندارند میتوان از یک دستگاه HVR استفاده کرد. به این ترتیب میتوانید به دستگاه خود میکروفون آنالوگ اضافه کنید.

خواندن 472 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.