همکاری شرکت های Bosch و ISS برای سیستم هوشمند کنترل ترافیک

 

کمپانی های بوش و ISS به منظور ارائه راهکاری عملی و موثر برای نظارت بر ترافیک شهری، اقدام به همکاری کرده اند. بدین منظور، سیستم های امنیتی بوش، تکنولوژی دوربین های نظارت ویدئویی خود را با سیستم های نظارت تصویری هوشمند ISS ترکیب کرده اند.

 

کمپانی ISS یکی از توسعه دهندگان پیشرو در حوزه نظارت تصویری و راهکارهای هوشمند ویدئویی است. پلتفرم مدیریت تصویری آنها با نام SecurOS بر امنیت در حوزه های گسترده ای همچون کارخانجات و محیط های صنعتی، سیستم های حمل و نقل، بانک ها، استادیوم های ورزشی، مراکز اداری و فضاهای آموزشی تمرکز دارد. راه حل های تحلیل تصاویر و تشخیص ویدئویی هوشمند این کمپانی از جمله  تشخیص و ثبت چهره (SecurOS™ FACE)، تشخیص پلاک خودرو (SecurOS™ AUTO License Plate Recognition) یا تشخیص شماره ثبت شده روی کانتینرها (SecurOS™ CARGO) راهکارهایی بسیار کارآمد در حوزه حمل و نقل هستند.

 

 

کنترل سیستم حمل و نقل چالش های نظارتی مختلفی در ابعاد و موقعیت های مختلف به دنبال دارد بنابراین بکارگیری راه حلی موثر برای تشخیص پلاک خودروها بسیار حیاتی است. از تونل ها و پل که وضعیت هر لحظه متغیر است تا روان کردن جریان ترافیک به داخل شهر و ثبت مشخصات هر وسیه نقلیه، بوش و ISS توانسته اند پاسخی برای تمام نیازها داشته باشند. آیا یک خودروی مشخص اجازه ورود به محدوده ای را دارد؟ آیا این خودرو دزدی است؟ آیا مجوز کار به عنوان تاکسی را دارد؟ این قابلیت ها حتی شامل نقاط ورودی و خروجی اصلی مثل بنادر، مرزها و پارکینگ های فرودگاه ها نیز می شود. کنترل اینکه چه خودروهایی وارد یک محدوده می شوند امری حساس است. قابلیت ثبت پلاک خودروهایی که وارد یک محدوده معین می شوند با آگاه کردن کاربران این سیستم امنیتی از جریان ترافیک آنها را قادر می سازد که اولویت های نظارتی خود را به بهینه ترین شکل مدیریت کرده و با دیگر سیستم ها و سرویس های نظارتی تبادل اطلاعات امنی داشته باشند.

 

 

دوربین های بوش تحت لیسانس ISS برای کار در شرایط دشوار محیطی طراحی شده اند و قادرند تصویر قابل استفاده را بصورت شبانه روزی تولید کنند. بطور مثال در تاریکی با استفاده از نور مادون قرمز تصاویر را ثبت کنند. تعدادی از این دوربین ها دارای یک مد تشخیص پلاک خودرو هستند که با همکاری ISS ارائه شده و اطلاعات را بصورت دقیق حتی در مواجهه با نور شدید چراغ اتومبیل ها یا حرکت بسیار سریع آنها ثبت می کنند.

 

 

استانداردهای بالایی برای کیفیت تصاویر در این دوربین ها در نظر گرفته شده است به طوری که می توانند به دقت اطلاعات پلاک ماشین ها را با سرعت 210 کیلومتر بر ساعت در انواع شرایط آب و هوایی مثل مه رقیق، برف و باران ثبت کنند. علاوه بر این استفاده از الگوریتم های پیشرفته ای در این دوربین ها دقت را به سطح بسیار بالایی رسانده که به طور مثال عدد 8 با حرف B اشتباه گرفته نمی شود که این خود مزیت بزرگی به ویژه در شرایط اضطراری است.

خواندن 293 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.