دانشنامه سیستم های امنیتی

اجزا و سیستم عملکرد دزدگیر اماکن

اجزا و سیستم عملکرد دزدگیر اماکن

یک سیستم امنیتی در منازل از اجزای مختلفی تشکیل شده است. اجزای سیستم هشداردهنده اماکن باهم کار میکنند تا شما و خانواده تان را از سرقت و تهدید افراد در امان نگه دارند. در ادامه به توضیح مختصری درباره اجزای تشکیل دهنده سیستم های امنیتی اماکن خواهیم پرداخت:

حسگرهای حرکتی

حسگرهای حرکتی یک بخش ضروری در هر سیستم امنیتی خانگی است. آنها کاربردهای مختلفی دارند مانند:

روشن کردن چراغها در فضای داخلی و بیرونی خانه

فعال کردن دوربین ها

تنظیم آژیر هشداردهنده

و …

به این دلیل حسگرها اغلب در سیستم های هشداردهنده اماکن گنجانده میشوند.

 دوربین های داخلی و فضای باز

دوربین های مداربسته از دیگر بخش های اصلی سیستم های امنیتی هستند. دوربین ها میتوانند برای زیرنظر داشتن خانه و حیاط مورد استفاده قرار بگیرند. دوربین ها همچنین قابلیت اتصال به گوشی تلفن همراه یا تبلت را دارند.

دوربین های دیجیتال امروزی مجهز به زنگ شدار هستند و تصاویر را با کیفیت HD1080p ضبط میکنند. فیلم ها به صورت خودکار در کارت حافظه دوربین ذخیره میشوند.

امروزه برای ضبط تصاویر در سیستم های نظارت تصویری از یکی از تکنولوژی های DVR  یا NVR استفاده میشود.

دتکتورهای شیشه ای

 دتکتورهای شیشه ای، حسگرهای قوی هستند که فرکانس شکستن شیشه را تشخیص میدهند و آژیر را روشن میکنند. اگر کسی بخواهد با شکستن شیشه وارد منزل شما شود، دتکتورها به شما هشدار میدهند و این مسئله آنها را به جزء اصلی دزدگیرها تبدیل میکند.

این حسگرهای کوچک نزدیک پنجره یا روی دیگر شیشه های منزل نصب میشوند تا نگران ورود سارقین از شیشه ها نباشید. دتکتورهای شیشه ای ارزان هستند و به راحتی میتوان به سیستم امنیتی منازل آنها را اضافه کرد.

سنسور ورود و خروج

حسگرهای ورود و خروج  بازشدن در را تشخیص میدهند. معمولا این سنسورها روی درب و شیشه ها و چهارچوب درها نصب میشوند. هنگامی که درب بسته مشود دو سنسور در یک مدار قرار میگیرند و به حالت آماده باش در می آیند.

این تکنولوژی از دیرباز مورد استفاده بوده و مانند دتکتور شیشه ارزان است. به طور معمول این حسگرها در سیستم امنیتی اماکن مورد استفاده قرار میگیرند.

 ردیاب های دودی

اغلب خانه ها در زمان نصب سیستم امنیتی به دتکتور دودی مجهز میشوند. اگر به دنبال ارتقاء امنیت محل زندگی خود هستید نصب این دتکتورها به شما توصیه میگردد.

  برچسب های هشدار

این قسمت از سیستم امنیتی ممکن است نادیده گرفته شود اما قسمت مهمی به شمار می آید. نشانه های هشدار میتوانند مانع از ورود سارقین به منزل شما شوند. دقت کنید نشانه ها نقش برجسته ای دارند.

دتکتور مونوکسید کربن

مونوکسیدکربن بی بو و بی مزه است و امکان تشخیص آن بدون یک ردیاب وجود ندارد. پخش شدن این گاز میتواند خطرناک باشد و مسمومیت به دنبال دارد. نصب این دتکتورها به اندازه دتکتورهای دودی در منازل مهم است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *