دانشنامه دوربین مداربسته

ایمنی دوربین های مداربسته

ایمنی دوربین های مداربسته

ایمنی دوربین های مداربسته در حوزه ی فناوری اطلاعات، توصیه های مربوط به حفظ ایمنی یکسان است. بسیاری از روشهای حفظ امنیت در انواع سیستم ها کاربرد دارند. این موارد شامل استفاده از پسورد، غیرفعال کردن پورت ها، کنترل فیزیکی و… می باشند.

در سیستمهای نظارتی توصیه ها به هطور اختصاصی وجود دارند و تنها برای ایمن سازی و حفظ امنیت دوربین ها به کار میروند. بسته به نیاز امنیتی و وسعت شبکه باید از رمز عبور، بروز رسانی نرم افزار، غیرفعال کردن دسترسی های ناشناس و… استفاده کرد.

این توصیه ها برای محصولات کنترل امنیت و نظارت، تمام شرکت ها کاربرد دارند.

پسوورد قوی

استفاده از رمز عبور معمول ترین و اساسی ترین راه حفظ امنیت در محصولاتی همچون ایمنی دوربین های مداربسته است. اما بسیاری از کاربران به این امر بی توجه هستند.سیستم های نظارتی معمولا با یک پسوود پیش فرض عرضه و نصب میگردند که کاربران باید اقدام به شخصی سازی و تغییر این رمز نمایند.

دوربینهای مداربسته، سوئیچها و تجهیزاتی مانند آنها در این دسته قرار دارند. با تغییر ساده پسوورد میتوان تا میان زیادی دسترسی به سیستم امنیتی خود را محدود کنید.

محدود کردن دسترسی ریموت

به طور معمول سیستمها نظارتی به اینترنت وصل نیمشوند و برروی سبکه ای کاملا مجزا قرار میگیرند. این امنیت سیستم را افزایش میدهد اما مشکلات سرویس دهی و کنترلی خود را دارد. اکثر بروز رسانی ها باید پس از دانلود از طریق کارت حافظه یا USB به روی دوربین اعمال گردد. به این ترتیب امنیت شبکه به خطر میافتد.

ورودی و خروجی سیستم هایی که در پشت فایروال قرار دارند و یا به شبکه متصل اند، محدود است و تنها از طریق پورت اعمال میشود. به این ترتیب بقیه ترافیک ها حذف میشوند و بخش اعظمی از امنیت سیستم فراهم میگردد.

در مورد دستگاه هایی چون دوربین های مداربسته که نیاز به بازگذاشتن یک یا چند پورت وجود دارد امنیت آن کاهش میابد. به این ترتیب امکان دسترسی برخی افراد به این سیستم ها موجود است.

برخی مدیران دسترسی به ریموت را از طریق تلفن منزل خود فراهم کرده اند. این مسئله تونل امنی برای خروج اطلاعات است و کاربر را از پورت خروجی بی نیاز میکند.

یکپارچگی دسترسی ها

ایجاد دسترسی از طریق سرور مرکزی به کاربران شبکهبا عنوان یکپارچگی Active Directory/LDAP شناخته میشود. این یکپارچگی سطح امنیت اکانتهای محلی را افزایش میدهد چون از یک سیستم یکپارچه برای تعریف پسووردها استفاده میشود. به این شکل که کاربران از پسووردهای قوی و فوانین انقضای پسوورد در شبکه تبعیت میکنند. این امر هزینه های مدیریتی را کاهش میدهد.

LDAP معمولا برای سیستم های بزرگ وپیچیده، محدودیت به وجود می آورد و نیاز به سرور اختصاصی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *