بیانیه ماموریت دژپا

 

چشم انداز ، ماموریت  و رسالت بنیادی دژپا (vision &  mission)

مجموعه دژپا به عنوان یک تولیدکننده و وارد کننده دوربین های مداربسته در ایران، با اثربخش نمودن بخش قابل توجهی از پتانسیل‌های خود، تلاش دارد تا در نقش یک نهاد تولیدی و توسعه‌ای توانمند ظاهر شده و به سرمایه گذاری و مدیریت طرح های بزرگ در این حوزه کمک نماید.

باورها، ارزش ها و رویکردهای دژپا (belief & value & approach)

 • تلاش در بکارگیری استراتژی تحول آفرین و رو به جلو در تمام حوزه های کاری به عنوان دستاورد حاصل از سنتز ذهنی، نوآوری و منتجه تفکر و اندیشه مدیران و سرمایه انسانی دژپا در جهت منافع مشتریان.
 • اعتماد سازی و ایجاد شهرت و اعتبار ویژه و برجسته برای دژپا در اذهان جامعه، مشتریان و سهامداران. مشتریان دژپا در درجه اول اهمیت و ارزش قرار دارند، لذا دژپا تلاشی بی وقفه و بی پایان برای نفوذ در قلب مشتریان خود به عمل می آورد. فتح قلوب مشتریان برای ما ارزشی بی همتا خواهد بود.
 • ایجاد مجموعه ای پویا با مزیت رقابتی منحصربفرد از طریق ارائه خدمات با بهره گیری از فناوری های نوین و بکارگیری نیروی انسانی خلاق و نوآور.
 • فعالیت به عنوان مجموعه ای تمام عیار جهت حل مشکلات مشتریان و ارائه محصولات و راه حل های نوین و خردمندانه. جامعیت خدمات ارائه شده برای ما یک تعهد استراتژیک می باشد، لذا خدمات پس از فروش و گارانتی محصولات و همچنین خدمات ارائه شده، عنصری موثر و مهم در فرآیند مشتری مداری ما می باشد. تعهد ما به پروژه ها، کالاها و خدمات ارائه شده به مشتریان، تعهدی عمیق و راهبردی می باشد. برای تداوم لبخند رضایت مشتریان پس از خرید، مجدانه تلاش کرده و سازمانی پاسخگو برای این منظور بنا نهاده ایم.
 • درجه اهمیت جایگاه رفیع مشتریان به گونه ای است که در سازمان ما وفاداری کارکنان، در اثربخش بودن و ارائه عالی ترین سطح خدمات مشتریان متجلی می گردد. تعهد کارکنان به تلاش بی پایان در جهت جلب نظر و رضایت مشتریان، متضمن تداوم همکاری ایشان با سازمان خواهد بود.
 • خیرخواهی و صداقت در تعامل با مشتریان، هسته اصلی برند دژپا را شکل خواهد داد. آگاهی بخشی و ارائه مشاوره های تخصصی به مشتریان، متضمن ثمربخش بودن این راهبرد در جهت جلب رضایت مشتریان دژپا می باشد.
 • ایجاد بالاترین مرتبه نظم و دقت ممکن، توام با تعقل و تدبر در امور همراه با ترویج کار گروهی و تلاش فردی همه کارکنان درجهت دستیابی به جایگاه مناسب با بکارگیری روش‌های علمی در حل مشکلات و اداره امور، حرکت براساس برنامه، رعایت نظم و استفاده از تجربه‌های مفید مورد توجه ما می‌باشد.
 • خلاقیت، نوآوری، صداقت، توکل، سخت کوشی و پایبندی به اصول اخلاقی. ایجاد لبخند رضایت بر لبان مشتریان متضمن موفقیت دژپا در اجرایی نمودن تعهدات فوق خواهد بود. مشتریان دژپا ، سازمان ما را بدون لبخند رضایت ترک نخواهند کرد.
 • پایبندی به قوانین، مقررات داخلی و بین المللی.
 • آموزش مستمر و تربیت نیروی انسانی با کیفیت عالی. سازمان ما به صورتی فراگیر با اخذ مشاوره های کارآمد، به روزرسانی و مدرن سازی کلیه امور خود را مجدانه پیگیر می باشد.

 

ما در دژپا در زمینه های ذیل خود را مسئول می دانیم (commitments)

 1. در قبال خداوند ما بر اساس اصول اعتقادی خویش، بر این باور هستیم که با توکل به خدای قادر و توانا، نیرو و توانمان مضاعف شده و با این پشتوانه، با اعتماد به نفس و خودباوری خواهیم توانست به جایگاه شایسته ای دست یافته و غیرممکن ها را ممکن سازیم و با صبر و پایداری، بر مشکلات، چالش ها و سختی ها فائق آییم. به گونه ای که باور داریم مومن کار نمی کند مگر خوب. ما عمیقا با خواندن عبارت ” خدایا من در کلبه فقیرانه خود چیزِی را دارم که تو در عرش کبریایی خویش نداری، من چون تویی دارم و تو چون خود نداری ” به وجد آمده و به باور خود مفتخریم.
 2. دژپا می خواهد سهم خود را در تامین رفاه اجتماعی جامعه از طریق اجرای برنامه های توسعه ای مبتنی بر خرد جمعی، تضمین کیفیت خدمات ارائه شده را عینیت بخشد. ما می خواهیم سهم خود را در رونق اقتصادی از طریق اشتغال زایی و ایجاد ارزش افزوده پرداخت نماییم. ما عمیقا عبارت “هر آنچه برای خود می پسندی را برای دیگران نیز بپسند ” را باور داشته و داریم.
 3. ما عمیقا بر تعلق خاطر خود به میهنمان ایران پافشاری می نماییم. تاریخ و تمدن کهن چند هزار ساله، پشتوانه ای محکم برای این باور و این تعلق خاطر است. بنابراین حفظ منافع ملی همواره بر جهت گیری ها و برنامه ریزی های ما اولویت خواهد داشت.

 

نقش و مسئولیت های ما در دژپا (role & responsibility)

در قبال مشتریان

ارائه محصولات و خدمات به مشتریان با بهترین کیفیت، مناسب ترین قیمت، دارای ارزش افزوده و توجیه  اقتصادی، در زمان مقرر و با رعایت اصول و موازین لازم و کافی، با نگرش خیرخواهانه و در جهت منافع مشتریان. بدیهی است احترام به حریم خصوصی مشتریان و پاسداشت آن جزء حقوق اولیه ایشان تلقی خواهد شد. ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش یکپارچه و فراگیر نهایت آرامش و آسایش را برای مشتری به ارمغان خواهد آورد.

در قبال کارکنان دژپا

حفظ کرامت انسانی کارکنان، ایجاد فضای کاری با محیط فیزیکی سالم و دارای ارگونومی مناسب، استقرار حاکمیت انگیزه و پویایی در عملکردها، حفظ شخصیت فردی، گروهی و حرفه ای کارکنان، آموزش و تجهیز نیروی انسانی به علوم و فناوری های مورد نیاز و استفاده از توانمندی های بالقوه و بالفعل آنان، شایسته سالاری، ارتقا سطح زندگی کارکنان متناسب بـــا اثـــر بخشی عملکرد آنان، ارج نهادن به ابتکارات و خلاقیت های کارکنان، توجه به کیان خانواده آنان، تشویق کارکنان به تبادل اطلاعات حرفه ای و تخصصی در جهت ایجاد تعامل و کاهش تعارض های موجود، مقید نمودن کارکنان به اجرای امور بر اساس برنامه ریزی های انجام شده و نهایتا سهیم نمودن کارکنان در منافع شرکت.

در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی

در قبال اشخاص حقیقی و حقوقی که با دژپا به هر طریقی رابطه کاری دارند، ما تمامی حقوق حرفه ای اشخاص حقیقی و حقوقی را محترم می شماریم، صداقت و شفافیت در عملکرد با آنان را سر لوحه فعالیت های تولیدی و بازرگانی خود قرار می دهیم و در ایفای تعهدات خود در قبال ایشان، خود را مقید به حفظ منافع متقابل می دانیم.

التزام به مبانی توسعه پایدار

ما به مبانی توسعه پایدار پایبند هستیم و عینیت آنرا در اصول و محورهای ذیل جستجو می نماییم:

اصول اقتصادی:

ما برای حضور موثر درعرصه رقابت و نیل به بهره وری مناسب، در کلیه مکانیزم های عملیاتی خود، موارد ذیل را مورد توجه قرار می دهیم:

 • افزایش کارایی در عملکرد مجموعه و کارکنان
 • همسویی با پیشرفت فناوری و بهبود مداوم سیستم ها و روش ها
 • مدیریت سنجیده دارایی های مادی و معنوی
 • پایبندی به اجرای پروژه ها و تولیدات در قالب برنامه های مصوب
 • صرفه جویی
 • تامین سود معقول برای مجموعه و مشتریان

محیط زیست:

ما علاقمندی خود به حفظ محیط زیست را صریحا اعلام می نماییم و تلاشی مجدانه برای کاستن از نقش احتمالی خود در تخریب محیط زیست خواهیم داشت. ما عمیقا معتقدیم روش ها و راه حل های ما به صورت مستقیم و غیرمستقیم تاثیری محسوس بر کاهش آلاینده های زیست محیطی و تخریب آن خواهد داشت.

امور اجتماعی:

ما خود را بخشی از جامعه می دانیم از این رو پیوسته می کوشیم با یافتن شیوه های مناسب و با بکارگیری نیروی انسانی ماهر، در ارتقای سطح زندگی آنان مثمر ثمر واقع گردیم. همچنین با یافتن منابع مازاد در جهت بسط و گسترش خدمات عام المنفعه تلاش خواهیم کرد. ما نسبت به محیط و وقایع پیرامون خود بی تفاوت نخواهیم بود. حفظ کرامت انسانی سرلوحه فعالیت های عام المنفعه ما خواهد بود.

رعایت مبانی نوین مدیریت

تلاش خواهیم نمود که رویکردهای نظام یافته ای را در مجموعه خود مستقر نماییم که بتواند نتیجه ها را مورد نظارت، حسابرسی و ارزیابی قرار دهد، به عملکردهای اثرگذار بر روند بهینه فعالیت ها پاداش داده و یا تغییرات لازم را به نحوی که همیشه و به سرعت پاسخگوی مطالبات مشتریان خود باشیم اعمال نموده و بر منابع در اختیار خود به نحوی اثربخش مدیریت نماییم.

توجه به اثربخشی ارتباطات:

مجموعه دژپا برای مقوله ارتباطات سهم و اعتبار ویژه ای قائل است و با توجه به اهمیت و نقشی که در اثرگذاری بر اقتصاد رقابتی دارد، نشر اطلاعات ضروری و ارتباطات آشکار را امری اجتناب ناپذیر می شمارد. ما برای ترویج اطلاعات و گسترش ارتباطات، برنامه های اطلاع رسانی جامعی داریم که بر اساس آن، اطلاعات مرتبط با فعالیت های خود را ضمن در نظر قراردادن ملاحظات محرمانه، در اختیار کلیه افراد و موسسات که علاقمند به دریافت آنها هستند، قرار می دهیم. ما به مدیریت ارتباطات به عنوان یک فرآیند و راه حل کارآمد بازیابی پتانسیل های تجاری خود و مشتریان، عمیقا باور داریم. ما تلاشی مستمر در نهادینه سازی و معماری ایده ی نقش موثر ارتباطات در بهبود شرایط یک سیستم تجاری به عمل خواهیم آورد.

رعایت اصل شفافیت

ما در کلیه فعالیت های خود از اصل شفافیت که تجلی درستکاری و صداقت در عملکردها می باشد، پیروی نموده و با توجه به موارد زیر این اصل مهم را رعایت می نماییم:

 • از قوانین، مقررات و آیین نامه های ناظر بر فعالیت هایمان تبعیت کامل داریم.
 • به عنوان یک شخصیت حقوقی مستقل و مسئول، روح و جوهره مفهوم ناظر بر اجرای قوانین را در همه شئونات کاری خود حاکم می نماییم.
 • از اجرای مبادلات غیر شفاف بصورت جدی پرهیز داریم و تمام معاملات تجاری خود را به گونه ای صحیح و مطابق با شیوه های نوین و قابل قبول منعکس می نماییم.

 

به امید فردایی بهتر