آداپتور دوربین مدار بسته به منزله منبع انرژی به شمار می آید. بسته به نوع دوربین مدار بسته و اینکه دستگاه چه قابلیت هایی دارد، نوع منبع تغذیه متفاوت خواهد بود.

آداپتور یا همان منبع تغذیه وظیفه تبدیل برق ۲۲۰ ولت شهری به ۱۲ ولت مورد نیاز دوربین مداربسته با آمپرهای متفاوت را دارد. دوربین مداربسته های موجود در بازار اکثرا ۱۲ ولت هستند با آمپر های ۱،۲،۳،۴،۵،۱۰،۱۵،۲۰.

معمولا هر دوربین مداربسته ۰٫۵ آمپر نیاز دارد که اگر دوربین مداربسته دارای قابلیت دید در شب باشد، بهتر است ۱ آمپر برای هر دوربین مداربسته در نظر بگیریم. بنابراین بهتر است برای هر دوربین مداربسته یک منبع تغذیه ۱۲ ولت ۱ آمپر جهت تضمین جلوگیری از ایجاد نویز و اختلال در دوربین مداربسته استفاده کرد یا برای هر سری از دوربین های مداربسته یک منبع تغذیه مرکزی گذاشت.

منبع تغذیه دوربین مداربسته

منبع تغذیه دوربین مداربسته

کارشناسان شرکت دژپا پیشنهاد می کنند در سیستم های نظارتی کوچک با طول کابل کشی کم از منبع تغذیه مرکزی برای صرفه جویی در هزینه ها و سهولت در نصب استفاده کنید و در پروژه هایی با کابل کشی طولانی برای جلوگیری از افت ولتاژ از منبع تغذیه مجزا استفاده کنید. در سیستم های مداربسته با دوربین های گردان نیز نیاز به استفاده از منبع تغذیه مجزا می باشد زیرا این دوربین ها با ولتاژ ۲۴ ولت کار می کنند.