دانشنامه دوربین مداربسته, دسته‌بندی نشده

تکنولوژی warm light چیست؟

تکنولوژی و فن آوری ها با توجه به نیاز جامعه و بازار هر روز در حال ظهور، تغییر و به روز رسانی هستند . صنایع مختلف با گذشت زمان نیاز به استفاده از فن آوری های نوین جهت بهره وری و تولید بیشتر و با کیفیت بهتر را دارند تا به این صورت بتوانند به نیاز بازار و همچنین مصرف کنندگان خویش را پا سخ دهند.

صنعت تجهیزات امنیتی و دوربین های مداربسته نیز از این قاعده مستثنا نیست. شرکت ها و تولید کنندگان تجهیزات امنیتی در سرتا سرجهان به طور مداوم با سنجش نیازهای بازار و همچنین مصرف کنندگان اقدام به ساخت و به روز رسانی محصولات خود می کنند.

به همین دلیل اگر شما پس از مدت زمانی (عنوان مثال یک سال) به بازار این نوع تجهیزات سر بزنید خواهید دید که بسیاری از فن آوری ها و تجهیزاتی که شما با آنها آشنایی داشتید یا منسوخ شده و یا به روز رسانی شده اند و امکانات بسیار زیادی به آنها اضافه شده است .به همین دلیل در صورت عدم اطلاع و یا آشنایی شما با این فن آوری ها ممکن است در هنگام خرید و یا استفاده از این محصولات دچار مشکل شوید.

تیم تولید محتوای شرکت دژپا با معرفی تکنولوژی ها و فن آوری های به روز در عرصه تجهیزات امنیتی و دوربین های مداربسته به شما کمک می کند تا با به روز ترین فن آوری ها و نحوه استفاده درست و همچنین مشکلات و راه حل های رفع مشکلات این تجهیزات نوین آشنا شوید .

Warm Light

warm light به معنی نور گرم و یا نور مرعی است . با توجه به تکنولوژی های بکار رفته در این نوع از دوربین های مداربسته امکان نمایش تصاویر در نور کم و یا شب را به صورت تصاویر رنگی فراهم می سازد .در ادامه این مقاله به توضیحات کاملی در مورد این فن آوری و همچنین مشکلات احتمالی در استفاده از این نوع فن آوری خواهیم پرداخت.

دوربین های مداربسته معمولی تصاویر را در محیطی که نور آن کم باشد ویا در هنگام شب ،به صورت سیاه سفید به نمایش در آورده و ضبط می کنند. در برخی از مواقع مصرف کنندگان نیازمند این هستند که تصاویر دریافتی از دوربین های مدار بسته شان در تمامی اوقات روز و شب رنگی نمایش داده و ضبط شود .

در دوربین های مداربسته معولی جهت نمایش دید در شب از ال ای دی ها و یا اس ام دی ها استفاده می شود ، این نوع تکنولژی در نور کم ویا درشب تصاویر را به صورت سیاه وسفید دریافت و ضبط می کنند . اما در فن آوری warm light به جای این اس ام دی ها و ال ای دی ها از نور مرعی که مانند چراغ قوه ولامپ است استفاده شده است.

به عبارت دیگر در هنگامی که نور محیط کم است و یا هوا تاریک شده است برد دوربین مداربسته به این نور مرعی اجازه فعالیت میدهد و نوری مانند چراغ قوه از دوربین مداربسته ساطع می شود و این امر سبب روشن شدن محدوده دید دوربین مداربسته شده و باعث میشود که تصاویر به صورت رنگی به نمایش درآمده و به همین صورت نیز ضبط شود

مزایای فن آوری warm light

شما به عنوان نصاب ویا شرکتی که دوربین های مداربسته و خدمات آنها را ارائه میدهید یا باید از فن آوری هایی مانند star light و یا warm light استفاده کنید ویا از کارفرما و شرکتی که دوربین ها در آنجا نصب و راه اندازی می شوند بخواهید نور مورد نیاز جهت نمایش تصاویر دوربین ها به صورت رنگی را تامین کند. استفاده از فن آوری استارلایت و یا پیشنهاد افزایش نور محیط هزینه های بسیار زیادی را به کارفرما تحمیل می کند .استفاده از دوربین های مداربسته ای که از فن آوری warm light پشتیبانی می کند میتواند هزینه های شما را تا حد زیادی کاهش دهد

مشکلات فن آوری warm light

یکی از بزرگترین و شاید تنهاترین مشکل این نوع از دوربین های مداربسته نوری است که از آن ساطع می شود نور ساطع شده از این دوربین ها در نور کم و یا درشب سبب میشود تا به راحتی مکان و محدوده تخت پوشش این دوربین ها توسط افراد سود جو که قصد خرابکاری و یا دزدی را دارند شناسایی شود .متاسفانه راهی برای حل این مشکل وجود ندارد تنها کاری که می توان کرد این است که در هنگام نصب دوربین های مداربسته آنها را در ارتفاع زیاد و یا در مکان هایی که امکان دست رسی و خرابکاری وجود ندارد نصب کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *