دانشنامه سیستم های امنیتی

دزدگیرها و هشداردهنده های منازل

دزدگیرها و هشداردهنده های منازل

برای انتخاب یک سیستم امنیتی لازم است تا اطلاعاتی درباه انواع آژیرهای خطرو دزدگیرهای هشداردهنده داشته باشید. به این ترتیب میتواند تصمیم بگیرید کدام نوع از دزدگیرها برای شما مناسب است.

باتوجه به نظر پلیس درمورد سابقه سرقت در منازل، اگر یک سیستم اعلام سرقت در منزل داشته باشید امکان اینکه قربانی سرقت شوید برای شما کمتر است. این به آن معنا است که شما یک سرمایه گذاری ارزشمند انجام داده اید.

انتخاب بهترین دزدگیر برای منزل شما به اولویت های شخصی تان بستگی دارد. بودجه شما، جایی که در آن زندگی میکنید، نقشه منزلتان و میزان کنترلی که به آن نیاز دارید.

 انواع زنگ خطر منازل

انواع هشداردهنده های سرقت برای منازل وجود دارند:

زنگ خطر: این هشدار دهنده تنها زنگ میزند و با ایجاد سرو صدا سرقت را اطلاع میدهد. زنگ خطرتنها در زمان سرقت با صدای زنگ سرقت را اعلام میکند. در این صورت صدای آلارم بلند مشود و میتوان امیدوار بود تا کسی که در نزدیکی محل است مطلع شود.

آلارم شماره گیر: در زمان سرقت سیستم دزدگیر با شماره تلفن شما یا هر شماره ای که برای دستگاه تعریف شده است تماس میگیرد.

ارسال پیام به تلفن همراه یا تبلت: زنگ هشدار از طریق یک برنامه با گوشی یا تبلت شما ارتباط برقرار میکند و به صورت خودکار به افراد تعیین شده پیام میفرستد.

دزدگیرهای بی سیم

سیستم هشداردهنده بی سیم با باتری شارژ میشوند و با استفاده از سیگنال های رادیویی با پنل کنترل ارتباط برقرار میکنند. نصب این دستگاه راحت تر است و بهتر عمل میکند.

شما میتوانید به این سیستم حسگر اضافه کنید و از راه دور قابل کنترل هستند. سیستم های بی سیم معمولاً گران تر هستند و برای شارژ تمام اجزای آن مانند پنل کنترل و سنسورها نیاز به باتری دارید.

دزدگیرهای سیم دار

دزدگیرهای سیم دار نیاز به اتصال سیم برای هریک از سنسورها دارند.این سیستم ها ممکن است ارزان تر باشند اما نصب آنها گران تر است. سیم ها باید مخفی باشند بنابراین دستمزد نیروی کار برای نصب آنها بیشتر است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *