دسته بندی دوربین مداربسته

در این پست از وبلاگ دژپا میخوام درباره دسته بندی دوربین مداربسته در انواع مختلف بپردازیم. پس تا انتهای این مطلب مفید با ما همراه باشید و سوالات و مشکلات خود را با ما در بخش نظرات در میان بگذارید.

انواع دوربین های مداربسته را می توان بسته به نوع دسته بندی های مختلف تقسیم بندی نمود تا هر کس بر حسب نیازی که از دوربین مداربسته دارد؛ رو به خرید یکی از دسته بندی های مختلف آن آورد. برخی از مشتریان بر حسب سیگنال و برخی بر حسب شکل ظاهری یک دوربین را برمی گزینند. بنابراین توجه به نوع دوربین پیش از خرید آن بسیار حائز اهمیت می باشد.

توجه به نوع و دسته بندی دوربین مداربسته پیش از خرید

دوربین مداربسته را می توان در قالب پکیج دوربین مداربسته خریداری نمود تا از لحاظ قیمتی بسیار مناسب تر و به صرفه تر باشد. بنابراین قیمت دوربین مداربسته در قالب پکیج برای شما بسیار به صرفه خواهد بود.

دوبین های مداربسته را  از نظر شکل ظاهری به مدل های مختلفی تقسیم بندی نمود. با توجه به رواج استفاده از آن ها در سطح کشور برای جلوگیری از جرم و جنایت و نیز کنترل و حفاظت از محیط اطراف، افراد بسیاری رو به خرید دوربین مداربسته برای این منظور آورده اند.

که این افراد گزینه های بسیار زیادی پیش روی آن ها می باشد که با توجه به مدل های مختلفی که از دوربین ها وجود دارد، می تواند یکی از آن ها را برای مغازه یا فروشگاه خود برگزیند.

در ادامه به برخی از مدل های گوناگون دوربین مداربسته اشاره هایی خواهیم داشت تا افرادی که قصد خرید دوربین مداربسته دارند، بر حسب نیاز و سلیقه و کارکرد یکی از آن ها را برای خود گزینش و خریداری نمایند.

 

دسته بندی دوربین مداربسته

اگر بخواهیم انواع مختلف دوربین مداربسته را یادآور شویم؛ می بایست آن ها را در دسته بندی های مختلف تقسیم نمود و بر حسب هر یک از آن دسته ها باز مدل ها و برندهای مختلف ایرانی و خارجی وجود دارد که پاسخگوی نیاز تمامی مشتریان می باشد. بنابراین انواع مختلف دوربین های مداربسته را در زیر دسته بندی نموده ایم.

  • بر حسب سیگنال

دوربین های مداربسته را بر حسب سیگنال می توان به سه نوع: آنالوگ، آی پی (تحت شبکه) و دوربین مداربسته دو منظوره دسته بندی نمود که هر یک از این دوربین ها با برندهای مختلف و مدل های گوناگون در بازار موجود می باشند.

  • از نظر شکل ظاهری

از نظر شکل ظاهری دوربین ها را به صورت کلی می توان در این دسته بندی قرار داد:

الف) دوربین های دام Dome

ب) دوربین های صنعتی

ج) دوربین های مینیاتوری

د) دوربین های مادون قرمز ir

ه) دوربین های اسپید دام (چرخشی Ptz)

هر یک از این دسته بندی های خود شامل دوربین های مداربسته زیادی می باشند.

  • بر حسب نوع قاب و پوشش

دسته بندی دوربین مداربسته بر حسب نوع قاب و پوشش آن هاست که عبارتند از:

الف) دوربین های ضد آب قاب بزرگ

ب) دوربین های مخفی

ج) دوربین های قاب فانتزی

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...