دانشنامه دوربین مداربسته

دوربین مداربسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی

دوربین مداربسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی

دوربین مداربسته در بیمارستان ها و مراکز درمانی یک سیستم نظارتی تصویری، ابزاری موثر برای افزایش امنیت و نیز کنترل هزینه هاست. دوربین های مداربسته می توانند در چنین محیط هایی با هدف حفاظت پرسنل و بیماران از خطرات احتمالی و جمع آوری مدارک تصویری ارزشمند به منظور رد ادعاهای کذب به کار گرفته شوند.

تکنولوژی ویدیویی IP انعطاف بیشتری در تجهیزات نظارتی مراکز درمانی ایجاد کرده است به اضافه مزایای دیگری همچون کنترل تصویری از راه دور و قابلیت های ذخیره پیشرفته تر.

مزایای نظارت ویدئویی در بیمارستان ها:

افزایش امنیت

دوربین های مدار بسته مستقر در نقاط مختلف بیمارستان، به کاهش تخلفات کمک می کند. همچنین به اپراتورها این امکان را می دهند که بیماران دارای شرایط خاص را زیر نظر داشته و رفت و آمدها را کنترل کنند تا از ورود افراد غیرمجاز به قسمت های ممنوع جلوگیری به عمل آید.

بهبود عملکرد پرسنل

وجود دوربین مداربسته در بیمارستان ها می تواند ارتباطات بین دپارتمان ها یا ساختمان های مختلف مجموعه را بهبود بخشیده و بازدهی کار پرسنل را افزایش دهد.

رد ادعاهای کذب

در مواردی که بیماران یا مراجعین به دروغ ادعا دارند که در محیط بیمارستان آسیبی به آنها وارد شده است، مدارک تصویری از دوربین های مداربسته می تواند ادعاهای کذب را رد کرده و بیمارستان را از پرداخت هزینه های هنگفت بیمه نجات دهد.

حل مشاجره بین کارمندان

اختلاف بین کارمندان با وجود مدارک موثق و قابل دسترس به آسانی حل و فصل می شود. دوربین های مداربسته موارد مبهم را برطرف می کنند.

مانیتورینگ پیوسته

نظارت به وسیله دوربین های مداربسته به کارکنان مجاز این امکان را می دهد که مناطق حساس را دائما و به صورت لحظه ای از کامپیوتر شخصی خود زیر نظر داشته باشند.

ذخیره سازی دیجیتال

بیمارستان هایی که سیستم های نظارتی بر پایه IP را انتخاب می کنند، از مزایای ذخیره سازی دیجیتال بهره مند می شوند. سیستم های IP به کاربر اجازه می دهند که اطلاعات ضبط شده را به صورت دیجیتال روی سرورهای شبکه، هارد درایوها و NVRها ذخیره کند که در این صورت این اطلاعات برای کاربران مجاز قابل دسترس بوده و نیز امکانات جستجو بهبود پیدا می کند.

مدارک تصویری برای تحقیقات

دوربین های نظارتی می توانند مدارک تصویری ارزشمندی برای تحقیقات مرتبط با جرائم و یا رویدادهای خاص دیگر که داخل و یا در اطراف بیمارستان اتفاق افتاده، فراهم کنند.

نظارت از راه دور

نظارت از راه دور، روشی بسیار مفید در مجموعه های درمانی است. سیستم نظارتی IP به پرسنل بیمارستان این امکان را می دهد که تصاویر دریافت شده توسط دوربین را از هر کامپیوتر متصل به شبکه ای مشاهده نمایند. تمام اطلاعات ثبت و ضبط شده توسط دوربین ها بصورت آنلاین از طریق اینترنت قابل دسترسی است.

مکان های لازم برای نصب دوربین ها
  • ورودی و خروجی کلیه ساختمان ها به منظور ثبت تصویر افراد در حال رفت و آمد
  • راهروها با هدف نظارت بر فعالیت های داخل مجموعه
  • آسانسورها و پله های اضطراری
  • پارکینگ ها و محل های بارگیری و تخلیه بار
  • ورودی بخش های ویژه که تنها افراد مجاز اجازه رفت و آمد دارند
  • محوطه بیرون بیمارستان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *