دوربین های Analog High Definition و یا به اختصار AHD، همانطور که از نام آن ها پیداست در واقع دوربین هایی با قابلیت ارائه تصاویر آنالوگ با کیفیت بالا هستند. هدف از تولید این نوع دوربین ها در واقع ارائه محصولی بود که بتواند ضعف های موجود در کیفیت پایین تصاویر ارسالی توسط دوربین های آنالوگ را جبران نموده و در عین حال هزینه های بالای دوربین های تحت شبکه را نیز نداشته باشد.

به مرور زمان و ارتقاء بازار رقابتی رزولوشن تصاویر دوربین های AHD افزایش پیدا کرده و امروزه نسخه 5 مگاپیکسلی از این دوربین مدار بسته نیز روانه بازار شده است.

شرکت دژپا مشاور، طراح و مجری دوربین های مداربسته و سیستم های امنیتی دوربین های مداربسته AHD را با تمام ویژگی های منحصر به فرد آن که در زیر خواهید خواند ارائه می نماید.

دوربین مداربسته AHD

دوربین مداربسته AHD

توانایی ارائه تصاویر با روزولوشن بالا

دوربین های آنالوگ قدیمی تنها توانایی ارائه تصاویری با کیفیت 0.6 مگاپیکسل را داشتند. اما امروزه با تکنولوژی تعبیه شده در دوربین های AHD این دوربین ها توانایی ارسال تصاویری تا 5 مگاپیکسل را نیز دارند.

امکان ارسال تصاویر تا فواصل زیاد

یکی از مشکلات معمول در راه اندازی یک سیستم مدار بسته آنالوگ عدم ارسال صحیح تصاویر در فواصل بالاتر از 100 متر میباشد. دوربین های جدید AHD  ارائه شده توسط شرکت دژپا این قابلیت را دارند تا تصاویر را بر روی کابل  RG59 تا فاصله 500 متر بدون هیچ گونه قطعی و یا نویز ارسال نمایند.

استفاده از بستر ارزان قیمت آنالوگ

یکی از مزایای دوربین های مداربسته AHD ارائه شده توسط شرکت دژپا این است که حساسیت بسیار کمتری نسبت به کیفیت کابل مورد استفاده در سیم کشی دارند و به عنوان مثال به راحتی می توان از کابل هایی مانند RG6 برای اتصال این سیستم ها استفاده نمود.

قیمت مناسب

دوربین های AHD دژپا در علیرغم کیفیت و عملکرد بهتر نسبت به دوربین های آنالوگ، قیمتی بسیار مناسب و برابر با آنها دارند. از این رو با استقبال گسترده ای از طرف مصرف کنندگان روبرو شدند. به طوری که امروزه دیگر دوربین های آنالوگ به ندرت مورد استفاده قرار می گیرند.