در حال بارگزاری ...

روش های کاهش نویز دوربین مداربسته پارت اول

روش های کاهش نویز دوربین مدار بسته

صدای دوربین مداربسته یکی از مشکلاتی است که ممکن است پس از نصب دوربین مداربسته و یا مدتی پس از نصب دوربین مداربسته با آن مواجه شویم. در این مقاله می خواهیم انواع نویز دوربین های مدار بسته و راه های کاهش یا حذف نویز از فروشگاه دوربین را بررسی کنیم.

نویز در تصاویر دوربین مداربسته به صورت یخ زدگی یا دانه های ریز است که باعث کاهش کیفیت و وضوح تصویر می شود. به عنوان مثال در صورت وجود نویز در تصاویر دوربین پلاک خوان، نرم افزار پلاک خوان قادر به تشخیص پلاک خودرو نیست و باعث بروز خطا در سیستم می شود.

برای اینکه متوجه شوید نویز دقیقاً چگونه است، می توانید با دوربین موبایل خود در محیطی تاریک و کم نور عکاسی کنید تا متوجه وجود دانه های سفید در تصویر شوید. صدای دوربین مداربسته دقیقاً مشابه است. وجود مقدار کمی نویز در تصاویر دوربین مداربسته در شب به دلیل نور ناکافی طبیعی است اما اگر این نویز در نور طبیعی و در روز نیز وجود داشته باشد غیرعادی است و باید علت آن بررسی و رفع شود.

علت ایجاد نویز در تصاویر دوربین مداربسته چیست؟

وجود نویز در تصاویر دوربین مدار بسته دلایل مختلفی می تواند داشته باشد. یکی از مهم ترین دلایل آن استفاده از تجهیزات و قطعات بی کیفیت و ارزان است.

منبع تغذیه نامناسب، کابل بی کیفیت، دوربین بی کیفیت، مبدل های بی کیفیت و اتصالات بی کیفیت از جمله تجهیزات و قطعاتی هستند که باعث ایجاد نویز در تصاویر دوربین مداربسته می شوند.

منبع تغذیه ناکافی

منبع تغذیه وظیفه تامین برق مورد نیاز دوربین مداربسته را بر عهده دارد. این برق باید دارای ولتاژ و شدت جریان مناسب و کافی باشد. بیشتر برق مورد نیاز دوربین های مدار بسته 12 ولت DC (ولتاژ مستقیم) است. اگر جریان تولید شده توسط منبع تغذیه کمتر از مقدار مورد نیاز دوربین مداربسته باشد باعث ایجاد نویز در تصاویر دریافتی می شود.

استفاده از کابل های بی کیفیت

برای نصب دوربین مداربسته معمولا از دو نوع کابل استفاده می شود. این کابل ها کابل کواکسیال و کابل شبکه هستند.

کابل کواکسیال

کابل کواکسیال برای انتقال تصاویر در دوربین های مدار بسته استفاده می شود. کابل های کواکسیال در دو مدل RG59 و RG6 موجود هستند. کابل کواکسیال از دو هادی تشکیل شده است که توسط مواد عایق از هم جدا شده اند. در وسط این کابل یک سیم فلزی وجود دارد و یک لایه غیر رسانا روی آن را می پوشاند و یک لایه فویل دور آن پیچیده شده است که به آن شیلد می گویند. در لایه بعدی کابل کواکسیال، دو کابل رسانا در یک رشته وجود دارد. اگر این کابل ها بی کیفیت باشند و نتوانند از عبور امواج الکترومغناطیسی جلوگیری کنند باعث ایجاد نویز در تصاویر دریافتی می شوند.

کابل شبکه (UTP)

از کابل های شبکه برای انتقال تصاویر دیجیتال استفاده می شود. این کابل ها از 4 جفت تابیده تشکیل شده و در مجموع دارای 8 سیم می باشد. برای محافظت از نویز کابل های شبکه از شیلدهای محافظ یا شیلدها استفاده می شود. از کابل های شبکه در دوربین های مدار بسته IP استفاده می شود.

مشاهده در ویکی پدیا

دوربین مداربسته بی کیفیت

استفاده از دوربین های مداربسته بی کیفیت و بسیار ارزان که معمولاً از برندهای معتبر موجود نیستند باعث ایجاد صدا می شود. اکثر دوربین های ارزان قیمت در محیط های کم نور نویز ایجاد می کنند.

مبدل بی کیفیت

مبدل یا بالون تصویری وظیفه تبدیل و تقویت سیگنال ها را بر عهده دارد. هنگام ساخت مبدل یا بالن ویدیویی، مبدلی را انتخاب کنید که با فناوری دوربین مداربسته شما سازگار باشد. یک مبدل اختصاصی برای هر یک از فناوری های HDCVI، HDTVI یا AHD وجود دارد. همچنین حداکثر فاصله ای که مبدل می تواند برای هر فناوری فراهم کند را بیابید.

dezhpa.com

با دژپا بیشتر پس انداز کنید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

جستجو در سایت

درحال بارگذاری ...