دانشنامه سیستم های امنیتی

سیستم امنیتی قفل های دیجیتال

سیستم امنیتی قفل های دیجیتال

قفل دیجیتال جایگزین مناسبی برای کلید است که به صورت الکتریکی میتواند در را باز و بسته و قفل نماید. اگرچه این سیستم معمولاً در خودروها مورد استفاده قرار میگیرد اما به تازگی به عنوان یک سیستم امنیتی پیشرفته برای منازل هم قابل استفاده است. امروزه بسیاری از انواع قفل های الکترونیکی به عنوان سیستم اعلام سرقت برای خانه ها و مغازه ها به فروش میرسند.

ویژگی ها و مزایای قفل های دیجیتال

صفحه کلید دیجیتال یک راه مناسب برای محدود کردن دسترسی و ایجاد امنیت در دفاتر و منازل و درب های داخلی است. این قفل ها با این هدف طراحی شده اند تا امکان دسترسی به یک در را به راحتی فراهم کنند و از کلید ما را بی نیاز نمایند. با استفاده از آخرین تکنولوژی، صفحه دیجیتال پس از وارد کردن کد باز میشود. اگر کد پنج باراشتباه وارد شود درب دیگر باز نخواهد شد. کد امنیتی بین 4 تا 6 رقم است.

قفل های دیجیتال نسبت به حریق و دود حساس هستند. در صورت بروز آتش سوزی در خانه یا محل کارقفل به صورت خودکار باز میشود.

درصورتی که قفل کردن در را فراموش کنید، قفل دیجیتال تا سه بار به شما هشدار میدهد و به صورت خودکار قفل میشود.

قفل دیجیتال در دو نوع راست باز شو و چپ باز شو موجود است.

قفل دارای سیستم ضدسرقت و قفل کودک است.

نکاتی درباره باتری قفل دیجیتال

باتری دستگاه طول عمر یکساله دارد و باید بعد از این مدت اقدام به شارژ آن نمایید. در صورت تمام شدن شارژ دستگاه به شما هشدار میدهد.

اگر به دستگاه دسترسی نداشتید و شارژ آن تمام شد جای نگرانی نیست و میتوانید به راحتی مانند قفل های معمولی آن را باز کنید.

قفل دیجیتال اثرانگشتی

در این نوع از قفل هوشمند علاوه بر تعیین رمز برای قفل امکان رمز گذاری با اثرانشت هم وجود دارد. میتوان تا 100 اثر انگشت برای قفل تعریف کرد.

این سیستم رمز گذاری راه حل امن برای کودکان است و آنها را ازهمراه داشتن کارت یا کلید بی نیاز میکند.

قفل دیجیتال کارتی

از انواع قفل دیجیتال، قفل دیجیتال کارتی علاوه بر رمز با کارت RFID قابل باز شدن است. این کارت سبک و قابل حمل است و به صورت Smart Card نیز وجود دارد. این شکل از کارت هوشمند روی تلفن همراه یا کیف قابل نصب است و مشکل گم شدن را برای شما برطرف میکند.

قفل بدون دستگیره

برای درب های قدیمی که تمایل به عوض کردن قفل در آنها وجود ندارد میتوان از نوع قفل بدون دستگیره استفاده کرد. به این ترتیب هزینه نصب قفل هوشمند برای شما کاهش می یابد و امنیت منزل و محل کارتان فراهم میگردد.

قفل دیجیتال رمز، کارت و اثر انگشت

مدل دیگری از قفل دیجیتال موجود است که امکان رمز گذاری با هرسه گزینه را برای شما فراهم میکند. در این صورت شما امکان رمز گذاری با اثر انگشت، کارت RFID و صفحه کلید را دارید.

انتخاب هرکدام از انواع قفل دیجیتال متناسب با شرایط و سلیقه شما وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *