سیستم اعلام سرقت یکی از قسمت های مهم سیستم های نظارتی و امنیتی است. همان گونه که از نام آن مشخص است، ساختار و تکنولوژی این سیستم به صورتی است که سرقت یا دزدی را تشخیص داده و آن را به صورت آژیر و یا موارد دیگر به مخاطبین خود اعلام می نماید.

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت

سیستم اعلام سرقت که آن را دزدگیر اماکن نیز می نامیم جهت اعلام سرقت در اماکن مسکونی، تجاری، اداری و صنعتی به کار می رود.

شرکت دژپا با بررسی جدیدترین مدل های سیستم اعلام سرقت موجود، تلاش نموده است تا بهترین محصول را با بالاترین کیفیت انتخاب و عرضه نماید. استفاده از سیستم اعلام سرقت ارائه شده توسط دژپا دارای مزایای فراوانی است که به در ذیل به آن ها اشاره می کنیم:

مسدود کننده راه های سرقت

با استفاده از انواع سنسور های تشخیص باز شدن درب و تشخیص ضربه، تمامی راه های سارق مسدود می شود و در صورتی که سارق بتواند به داخل راه پیدا کند، سنسور تشخیص حرکت، آخرین فرصت را نیز از سارق می گیرد و سرقت را اعلام می نماید.

اعلام سرقت فراگیر

در سیستم های اعلام سرقت دژپا به وسیله آژیر یا فلاشر های نوری، وقوع سرقت به طور عمومی اعلام می شود. در سیستم های جدیدتر می توان با تنظیم شماره موبایل و یا تلفن های اضطراری پلیس و … به اشخاص و اداره پپلیس اطلاع رسانی کرد تا سریعاً خود را به محل وقوع سرقت برسانند.

سیستم اعلام حریق

یکی از مزیت های مهم سیستم های اعلام سرقت ارائه شده توسط شرکت دژپا استفاده از سنسور های دود در سیستم در آنهاست که می تواند با اطلاع رسانی، از گسترش حریق جلوگیری نماید. همچنین سارق نمی تواند با ایجاد آتش سوزی ساختگی راه را برای انجام سرقت از مکان مورد نظر باز نماید.

سیستم دینگ دانگ

در اماکن تجاری در صورت سرگرم بودن صاحبان مغازه، سیستم دینگ دانگ به وسیله صدای خود ورود شخص را اعلام می نماید و بدین وسیله سیستم امنیتی و حفاظتی در سیستم اعلام سرقت عملکرد خود را نشان می دهد.

آنچه که در بالا به آن اشاره شد توضیحی بسیار مختصر و کوتاه با زبان ساده از سیستم اعلام سرقت ارئه شده توسط شرکت دژپا بود.