دانشنامه دوربین مداربسته

معیار انتخاب دوربین مداربسته

معیار انتخاب دوربین مداربسته

در زمان خریداری و نصب دوربین های مداربسته برای منازل مسکونی باید نکات مهمی را مد نظر داشته باشید. انواع مختلفی از دوربین ها در بازار موجود است و کاربرد و قیمت های متفاوتی دارد. بهتر است در کنار ویژگی های انواع دوربین های مداربسته، نکات مورد توجه در انتخاب آنها را نیز بدانیم .

قیمت دوربین مداربسته

برای انتخاب بهترین دوربین مداربسته، ابتدا هدف خود را از خرید دوربین بدانیم. نوع و ویژگی دوربین ها در حقیقت براساس نیاز ما تعیین میشود.

نکته قابل توجه دیگر بودجه در نظر گرفته شده برای خرید دوربین است. با بودجه محدود هم میتوان دوربین مناسب خریداری کرد. اما برای داشتن امکانات بیشتر با کیفیت بالاتر باید مقدار بودجه بیشتری را برای خرید در نظر بگیرید.

 ظرفیت و حافظه دوربین های مداربسته

تصاویر ضبط شده توسط دوربین های مداربسته به دستگاه های DVR منتقل میشوند. این اطلاعات دریافتی در کارت حافظه دستگاه ذخیره میگردد و بعداً قابل دسترسی و استفاده خواهد بود.

دوربین های مداربسته معمولاً امکان انتقال تصاویر به گوشی تلفن همراه را دارند و به این ترتیب امکان کنترل از راه دور را برای صاحب خانه فراهم میکنند.

شما با استفاده از اینترنت و برنامه نصب شده مربوط به دوربین های مداربسته به راحتی از طریق تلفن همراه خود قادر به دریات اطلاعات خواهید بود.

دوربین مداربسته بی سیم یا با سیم

هردوی این دوربین ها مزابا و معیبی دارند و انتخاب مناسب ترین نوع آنها به هدف و بودجه شما بستگی دارد. دوربین های وایرلس قابل حمل هستند و برای شارژ نیاز به کابل ندارند.

دوربین های مداربسته با سیم نیاز به یک منبع انرژی دارند و کیفیت  تصاویر دریافت شده از طریق آنها بالاتر است.

اندازه مناسب برای دوربین های مدار بسته

طراحی دوربین های مداربسته مدرن تر و ظریف تر شده است. اندازه دوربین ها نیز کاربردی تر و کوچکتر است. دوربین های مورد نظر برای نصب در جلوی ساختمانها باید به گونه ای باشد که جلب توجه نکند و بتوان آن را مخفی نگه داشت.

برای این منظور استفاده ازسایز کوچک تر دوربین ها پیشنهاد میشود. دوربین های کوچک همچنین برای فضاهای بسته هم مناسب تر هستند.

حسگر حرکتی و میکروفون

از مهمترین ویژگی نسل جدید دوربین های مداربسته، حساس بودن به حرکت در محیط می باشد. زمانی که سیستم حرکتی در ساختمان فعال شود، زنگ هشدار به صدا در می آید و صاحب خانه را مطلع میکند.

دوربین تمام حرکات مشکوک را شناسایی و ثبت میکند. اگر به دنبال ارتقاء امنیت حل زندگی تان هستید نصب این دوربین ها به شما پیشنهاد میشود.

برخی دوربین های مداربسته مجهز به میکروفون هستند تا صدای محیط را ضبط کنند. این قابلیت ممکن است ضروری نباشد و تنها در مواردی مورد توجه خریداران قرار بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *