دانشنامه دوربین مداربسته

6 محل ضروری در مراکز تجاری و اداری برای نصب دوربین مداربسته

6 محل ضروری در مراکز تجاری و اداری برای نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در مراکز تجاری

دوربین مدار بسته می‌تواند گزینه مناسبی برای کنترل نظم و امنیت در محیط‌های تجاری و اداری باشد. از جمله کاربردهای دوربین در محیط های کسب و کار می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • کنترل محل صندوق و پرداخت پول در فروشگاه ها
  • کنترل محیط بانک ها
  • نظارت بر عملکرد کارکنان در فروشگاه ها، ادارات و شرکت ها
  • نظارت بر ورودی و خروجی های مراکز خرید، ادارات و شرکت ها

در ادامه 6 مورد از بهترین مکان‌ها برای نصب دوربین مدار بسته جهت محافظت از کسب و کار شما ارائه شده است:

ورودی اصلی

تمام مراکز تجاری باید یک دوربین در ورودی جلویی یا همان ورودی اصلی داشته باشند تا اطمینان حاصل شود که تمام مراجعه کنندگان نظارت می‌شوند. به این ترتیب شما می توانید مطمئن باشید تصاویر ضبط شده ای از همه افرادی که به ساختمان شرکت یا اداره وارد شده یا از آن خارج شده اند دارید.

توصیه می شود این دوربین در محلی نصب شود که در معرض پرتو مستقیم خورشید نباشد تا تصاویری که ضبط می شوند واضح بوده و اصطلاحا ضد نور نباشند.

برخی از دوربین‌های مدار بسته دارای قابلیت شمارش نفرات هستند که برای این منظور بهترین مکان برای نصب دوربین مقابل درب ورودی است.

انبار

اگر یک فروشگاه خرده فروشی دارید یا یک موجودی ارزشمند از محصولاتی دارید که باعث جذب سارقان می‌شود، نصب یک دوربین امنیتی برای نظارت بر رفت و آمد و برداشتن کالاها می‌تواند تا حد زیادی باعث کاهش ضرر و زیان شما شود. در برخی موارد توصیه می‌شود که یک سیستم دسترسی کنترل شده و نیز نظارت تصویری داشته باشید.

دوربین‌های مدار بسته‌ همچنین برای استفاده در داخل و بیرون انبارهای کالای دور از دفتر اصلی مناسب هستند؛ که نه تنها امکان کنترل دسترسی به انبارها را فراهم می کنند بلکه ایمنی کارکنان را هنگامی که باید به تنهایی به انبار بروند را افزایش می‌دهند. شما می‌توانید این کار را با نصب دوربین‌های امنیتی در نواحی متعدد در داخل و خارج انبار خود انجام دهید.

کوچه‌ها و ورودی‌های پشتی

بسیاری از فروشگاه‌ها و رستوران‌ها درب‌های پشتی دارند که در کوچه یا پارکینگ باز می‌شوند و این نواحی باید کنترل شوند؛ چرا که هدف اصلی برای سارقان هستند.

نصب سیستم‌های نظارت تصویری دوربین مدار بسته در نزدیکی ورودی‌های پشتی به شما اجازه‌ می دهد هرگونه تلاش برای ورود غیر قانونی را ثبت کنید. در برخی از موارد کارکنان و یا دوستان آنها فعالیت‌های مجرمانه انجام می‌دهند و در صورتی که بدانند که توسط دوربین مدار بسته کنترل می‌شوند این اقدامات را متوقف می‌کنند.

صندوق‌ها

آیا نگران به سرقت رفتن پول از صندوق‌ها هستید؟ آیا می خواهید نظارت دقیق و کاملی در هر لحظه بر روی کارمندان صندوق دار خود داشته باشید؟ نصب دوربین مدار بسته با دید بر روی صندوق‌ها و کارکنانی که با آنها کار می‌کنند، دستگاه‌های کارتخوان و سایر تجهیزات نگهداری پول به شما اجازه می‌دهد تا بر کسب و کار خود نظارت کنید و در صورت از دست دادن پول بلافاصله اقدامات لازم را انجام دهید.

فضای کاری و دفتر

کارفرما می تواند به منظور نظارت بر ایمنی کارکنان و بررسی عملکرد صحیح آن ها، دوربین مدار بسته را در محیط کار نصب کند. لازم به ذکر است که نصب دوربین مداربسته در ساختمان های اداری و کاری، باید با آگاهی کارمندان انجام گیرد و حقوق انسانی رعایت شود.

دوربین مدار بسته می‌تواند یک روش آسان و موثر برای نظارت بر کار کارکنان باشد. قرار دادن دوربین‌های مدار بسته نزدیک فضاهای کاری به شما اجازه می‌دهد تا آنچه در دفتر یا ساختمان تجاری شما رخ می‌دهد را ببینید که کمک می کند فعالیت های اضافی کاهش یافته و بهره وری به صورت چشمگیری افزایش یابد.

همچنین اگر مطمئن نیستید که آیا نیروهای خدمات پس از پایان زمان کاری، نظافت و سایر اموری که به آن ها محول کرده اید را به درستی انجام می دهند یا خیر، می توانید هرزگاهی از طریق دوربین مدار بسته آن ها را کنترل کنید.

پارکینگ

اطمینان از اینکه مشتریان، کارکنان و وسایل نقلیه‌ی آنها هنگامی که در محل کسب و کار شما هستند امنیت دارند مهم است؛ پس نصب دوربین مداربسته در پارکینگ و اطراف ساختمان‌ می‌تواند به میزان زیادی باعث کاهش خرابکاری و نیز افزایش امنیت مشتریان و کارکنان در هنگام ورود و خروج از خودروهایشان شود.

توجه داشته باشید که دوربین‌های نظارتی قابل مشاهده که در اطراف یک ساختمان قرار گرفته باشند می‌توانند از سرقت، خرابکاری و سایر فعالیت‌های غیر قانونی جلوگیری کنند.

امیدواریم مطالعه این مطلب برایتان مفید واقع شده باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *