دانشنامه دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته در پارک

نصب دوربین مداربسته در پارک

نصب دوربین مداربسته در پارک ها و مکانهای عمومی تنها با مجوز اتحادیه تولیدکنندگان و تعمیرکاران تجهیزات الکترونیکی و حفاظتی امکان دارد. نصب دوربین در مکان عمومی پیگیری جرائم و حوادث را ممکن میسازد. با ضبط تصویر به ویژه در بوستانهای بزرگ امنیت برای شهروندان بیشتر فراهم میشود و به راحتی میتوان یک حادثه، سرقت و یا گم شدن احتمالی افراد را پیگیری کرد.

دوربین مداربسته مناسب برای نصب در پارک

معمولا تمامی دوربین های مداربسته پارک یا فضای سبز یک منطقه توسط یک مرکز مدیریت و نمایش داده میشوند. تصاویر به وسیله دستگاه ضبط دوربین مداربسته قابل دریافت و نظارت است. همچنین آلارم هوشمند ارسالی توسط دوربین ها در یک مرکز مدیریت میگردند.

دوربین مداربسته نصب شده در پاک باید قابلیت تشخیص با جزئیات بالا را داشته باشد. دوربین های 4K یا دارای رزولوشن بالاتر مانند 12یا 20 مگاپیکسل نیاز به نصب تعداد زیادی دوربین را از بین میبرد. همچنین هزینه خرید و نصب مناسبی دارد.

دوربین های مداربسته فضای باز باید در برابرعوامل طبیعی، باران های شدید و گرد و خاک مقاوم باشند. معمولاً مقاومت این دوربین ها در دمای بسیار سرد تا هوای خیلی گرم ( بازه ای حدود 40- درجه تا 70+ درجه ) می باشد.

همچنین به دلیل نصب شدن در ارتفاع، امکان صدمات احتمالی به آنها زیاد است. از این رو دوربین هایی ضدضربه و با استاندارد IK10 برای این منظور انتخاب میشوند تا تحمل ضربات وارده را داشته باشند.

محل نصب دوربین با مرکز کنترل و مدیریت آن فاصله زیادی دارد و راهکارهای متداول برای کنترل دوربین قابل اجرا نیست. از این رو دوربین های بی سیم، راهکارهای ارتباطی بر پایه ی فیبرنوری یا ارتباط وایرلس در نظر گرفته میشود.

در برخی مناطق محافظت شده یا کوهستانی که نصب دوربین مداربسته الزامی است استفاده از انرژی خورشیدی یک راه حل مطمئن برای تأمین امنیت این مناطق است.

از بهترین انواع دوربین های مداربسته برای نظارت در پارک ها و فضای سبز “دوربین مداربسته حرارتی” است که تا مسافت 700 متر امکان تشخیص و آنالیز تصاویر را به ماموران امنیتی میدهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *