دانشنامه دوربین مداربسته, دانشنامه سیستم های امنیتی

چه عواملی در قیمت دوربین مداربسته تاثیر دارد؟

قیمت دوربین مداربسته

عوامل تاثیر گذار درقیمت دوربین مدار بسته

اگر قصد خرید دوربین مدار را بسته دارید ، این مقاله می تواند به شما در خرید دوربین مدار بسته با قیمت مناسب کمک نماید . عوامل زیادي در قیمت دوربین مداربسته تاثیر گذار است در این مقاله سعی می کنیم به تعدادي از این موارد که به شما در انتخاب دوربین مداربسته که هم قیمت مناسبی داشته باشد و نیز بتواند نیازهاي نظارتی و امنیتی شما بر آورده کند اشاره نماییم.

اگر براي خرید دوربین مداربسته به اماکن فروش و یا در شبکه هاي اجتماعی و اینترنت مراجعه کرده باشید خواهید دید که تنوع در انواع دوربین مداربسته وقیمت هاي آن بسیار است .

این تنوع در محصول شاید به جاي این که دست شما را براي انتخاب محصول مورد نظر تان باز بگزارد شما را دچار گیجی و سر در گمی در انتخاب کند .

ممکن است با مراجعه به فروشگاه ها و یا سایت هاي مختلف متوجه این موضوع شده باشید که قیمت یک دوربین که از کیفیت و خصوصیات مشابهی برخوردار است ، در هر فروشگاه متفاوت است و در برخی مواقع تفاوت این قیمت ممکن است تا چندصد هزار و یا چند میلیون تومان نیز برسد .

هنگامی که دلیل این تفاوت قیمت را نیز از فروشنده یا سایتی که این دوربین را ارائه میدهد جویا می شوید به جواب هایی مانند اصلی بودن محصول و یا گارانتی مناسب محصول اشاره می شود .

شاید در برخی از بازارها مانند بازار فروش لوازم الکترونیکی مانند لپ تاپ اصلی بودن محصول و یا شرکت گارانتی کننده از اهمیت بسیاري برخوردار باشد ، اما در بازار دوربین مداربسته که 90 در صد از آن را تولیدات داخلی تشکیل داده اند محصولات اصلی و یا گارانتی اصلی نمیتواند جواب قابل قبولی براي سوال شما باشد.

البته منظور ما از این گفته این نیست که شما نمی توانید در بازار و یا سایت هاي فروش دوربین مداربسته ،دوربینی را انتخاب و خریداري کنید که از کیفیت و گارانتی مناسبی برخوردار هستند.

یکی از دلایل این که قیمت دوربین هاي مداربسته در هر فروشگاه و یا سایتی با یک دیگر تفاوت بسیار دارند حضور گسترده واسطه ها در بازار فروش این محصولات هستند.

ازتولید کننده و یا وارد کننده اصلی خرید کنید

یکی از موضوعاتی که در قیمت دوربین هاي مدار بسته تاثیر گذار می باشد . خرید از تولید کننده و یا وارد کننده اصلی این محصول است.

با کمی جستجو در بازار و یا اینترنت می توانید به راحتی تولید کننده ها و یا وارد کنندگان محصولات امنیتی را پیدا کرده و با خیال راحت و بدون واسطه و نگرانی از قیمت اقدام به خرید دوربین مداربسته مورد نظر خود کنید.و در هنگام بروز مشکل در محصول خریداري شده میتوانید به راحتی به تولید کننده و یا وارد کننده اصلی محصول مراجعه نمایید و از گارانتی و خدمات پس از فروش کالاي خود بهره مند شوید.

تکنولوژي هاي دوربین مداربسته

از عوامل دیگر تاثیر گذار در قیمت دوربین هاي مدار بسته می توان به تکنولژي هاي بکار گرفته شده در این محصولات نیز اشاره کرد. استفاده روز افزون از هوش مصنوعی در تجهیزات نظارتی و امنیتی باعث این امر شده است که این نوع محصولات به واسطه این فن آوري از کیفیت و همچنین کارایی بیشتري برخوردار شوند و به طبع آن نیز قیمت تجهیزاتی که از این فن آوري استفاده می کنند نسبت به تجهیزاتی که از این تکنولوژي حمایت نمی کنند بالاتر باشد.

در هنگام خرید دوربین مدار بسته به این نکته توجه داشته باشد که سطح توقع شما در نظارت محل و مکان مورد نظرتان به چه میزان است گاهی دوربین هاي مدار بسته معمولی هم میتواند توقعات و خواسته هاي امنیتی و نظارتی شما را پوشش دهند و نیازي به خرید و استفاده از دوربین هایی که از هوش مصنوعی براي نظارت بهتر بر محیط استفاده می کنند نیست ، گاهی اوقات هم تنها چیزي که میتواند به خواسته هاي شما براي نظارت بر محیط و مکان مورد نظرتان را برآورده سازد استفاده از این نوع فن آوري ها ست .

فرض کنید شما صاحب یک سوپر مارکت و یا یک فروشگاه ابزار آلات هستید که میخواهید جهت حفظ و برقراري امنیت و نظارت بهتر بر فروشگاه خود از دوربین مداربسته استفاده نمایید . به طور معمول دوربین هاي مداربسته معمولی که از تکنولوژي خاصی هم پشتیبانی نمی کنند میتوانند پاسخ گوي نیاز شما در چنین مکان هایی باشند .

در برخی از مواقع خرید یک دوربین مداربسته ساده نمی تواند پاسخگوي نیازهاي نظارتی و امنیتی شما باشد. تصور کنید شما می خواهید تمامی رفت و آمد مکان ها و محیط هاي خود را به شیوه خاصی زیر نظر داشته باشید ، مثلا می خواهید دوربین شما چهره افراد را شناسایی کرده ویا پلاك ماشین هایی که وارد یا خارج میشود را شناسایی و یا ثبت کند.

در چنین شرایطی استفاده از دوربین هایی که از تکنولژي هوش استفاده می کنند می تواند یک راهکار مناسب جهت رفع نیاز هاي امنیتی ونظارتی شما باشد. تکنولژِي هوش مصنوعی نتنها در تجهیزات امنیتی بلکه در تمامی صنایع و فن آوري هاي روز مورد استفاده قرار گرفته و توانسته انقلابی در تمامی صنایعی که به آن ورود کرده ایجاد کند .

شرکت هاي گوناگونی در سرتاسر دنیا در حال استفاده و گسترش این فن آوري در محصولات خود می باشند به طور حتم می توان گفت فن آوري هوش مصنوعی نقش بسزایی در آینده بشر بازي خواهد کرد.

بردهاي دوربین مدار بسته

برد دوربین مدار بسته یکی از قطعات اصلی تشکیل دهنده دوربین هاي مدار بسته است . برد تصاویر را از لنز دریافت کرده و پس از پردازش تصاویر را به دستگاه ضبط تصاویر دوربین مدار بسته انتقال میدهد. هر چه کیفیت برد بیشتر باشد کیفیت تصویر نیز بهتر می شود.

برد هاي دوربین مدار بسته موجود در بازار از لحاظ کیفیت تصویر به 2 مگا پیکسل ، 4 مگاپیکسل ، 5 مگا پیکسل و 8 مگا پیکسل تقسیم بندي می شوند . شرکت هاي زیادي در جهان اقدام به تولید برد دوربین مداربسته می کنند که از این میان می توان به شرکت هاي Fulhan. XM. ov. Aptina. Sony اشاره نمود.

اگر به دنبال دوربینی با کیفت تصویر بسیار مناسب و بدون افت کیفیت هستید انتخاب دوربین با برد سونی می تواند گزینه مناسبی براي خرید شما باشد . این نوع برد یکی از پر فروش ترین برد هاي بازار نیز هست . دوربین هاي مدار بسته با برد سونی از قیمت بالایی برخوردار هستند .

اگر بودجه و هزینه اي که شما براي خرید دوربین مدار بسته در نظر گرفته ایدبراي خرید این نوع دوربین هاي مدار بسته کافی نیست شما می توانید از برد هاي آپتینا و یا فول هان استفاده نمایید.

لنز هاي دوربین مدار بسته

لنزها به شکل استوانه اي هستند و از تعدادي عدسی سیقل داده شده که پشت سر هم قرار گرفته شده ساخته شده اند . لنزهاي دوربین مدار بسته از سه قسمت : اجزاي نوري ،دیافراگم غیر قابل تغییر و سیستم اتصال دهنده لنز به دوربین تشکیل شده است.

وظیفه اصلی لنز دوربین تشکیل تصویر است لنزها تصاویر را از محیط دریافت می کنند و به واسطه ي عدسی هایی که دارند پرتو هاي نور را به درستی از محیط در یافت می کنند و به واقعی بودن تصویر جسم و یا محیط تصویر برداري شده کمک می کند .لنزها داراي انواع مختلفی می باشند .

یکی از معرف ترین لنزها هاي موجود در بازار لنزهاي واید هستند که به واسطه فاصله کانونی کم که نسبت به سنسور برد دوربین مدار بسته دارند باعث افزایش زاویه دید دوربین هاي مدار بسته می شوند .

لنز هاي دوربین مدار بسته در انواع و قیمت هاي مختلفی در بازار موجود می باشند که برسی هر یک از آنها نیازمند مقاله اي جدا گانه دارد که در مقالات بعدي با توجه به اهمیتی که دارند به آنها پرداخته خواهد شد اگر به دوربین هایی با زاویه دید بالا براي محیط تحت نظارت خود نیازمندید لنزهاي واید می توانند پاسخ گوي نیاز شما باشند .

لنزهاي دوربین مدار بسته در کیفیت تصویر و زاویه دید این دوربین ها و همچنین قیمت این دوربین ها بسیار تاثیر گذارند.

کیس هاي دوربین مدار بسته

کیس دوربین مدار بسته یک قاب فلزي یا پلاستیکی است که قطعات دوربین مدار بسته در آن ها قرار داده می شود این کیس ها از لحاظ نوع بدنه به دو دسته فلزي یا پلاستکی مقاوم و از لحاظ سایز و اندازه به دو دسته کیس بزرگ و کوچک تقسیم بندي می شوند.

کیس هاي دوربین مدار بسته در سال هاي گذشته عموما وارداتی بوده ، اما در سال هاي اخیر شرکت هاي تولید کننده داخلی نیز اقدام به تولید کیس هاي دوربین مدار بسته کرده اند .

اگر شما قصد نصب دوربین هاي مدار بسته در محیط هاي سر پوشیده را دارید استفاده از دوربین هايمدار بسته با کیس هاي پلاستیکی مقاوم می تواند گزینه مناسبی براي شما باشد . دوربین هاي مدار بسته با کیس پلاستیکی با توجه به جنس بدنه ي آنها از قیمت مناسب تري نسبت به دوربین هاي مدار بسته با کیس هاي فلزیبرخور دارند .

اما اگر دوربین هایی نیازمندید که مقاوم در برابر آب و ویا گرد و غبار هستند استفاده از کیس هاي فلزي براي شما مناسبتر است.

نوع بدنه کیس هاي و همچنین وارداتی و یا تولید داخل بودن این کیس ها در قیمت تمام شده دوربین هاي مدار بسته اثر گذارند.

گارانتی و خدمات پس از فروش

بسیاري از شرکت هاي وارد کننده و یا تولید کننده دوربین مداربسته با ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش مناسب نتنها باعث رضایت مشتریان و خریداران خود شده اند بلکه با این کار باعث فروش بیشتر محصولات خود نیز بوده اند .

اما در این میان تعدادي افراد سود جو نیز وجود دارند که در هنگام مراجعه خریداران جهت گارانتی و یا خدمات پس از فروش ، از دادن گارانتی و یا خدمات پس از فروش امتناع کرده و در قبال محصولی که ارائه داده اند مسئولیتی قبول نمی کنند .

در هنگام خرید دوربین مدار بسته از تولید کننده و یا وارد کننده کارت گارانتی معتبر در یافت کنید و همچنین از فروشنده بخواهید تاریخ و شرایط استفاده از گارانتی و خدمات پس از فروش را در فاکتور فروش خود قید نماید .

شاید خرید محصولاتی که داراي گارانتی واقعی و خوبی هستند براي شما هزینه ي بیشتري در بر داشته باشد اما خیال شما را در هنگامی که نیاز به خدماتی مانند گارانتی محصول و یا خدمات پس از فروش دارید راحت تر می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *