دانشنامه دوربین مداربسته

5 فضای مهم در هتل ها برای نصب دوربین مداربسته

5 فضای مهم در هتل ها برای نصب دوربین مداربسته

هرساله بیش از 50 هزار جرم در هتل ها اتفاق می افتد که غالبا به دلیل نبود یک سیستم امنیتی مناسب است. به همین دلیل است که نصب یک سیستم نظارت تصویری باید از اولویت های شما در اداره هتل باشد. دوربین های مداربسته ریسک وقوع جرم را کاهش داده و باعث می شود مهمانان هتل احساس امنیت خاطر داشته باشند.

اهمیت استفاده از سیستم های پیشرفته دوربین مداربسته به خصوص برای هتل هایی که در مناطق ناامن و جرم خیز واقع شده اند به مراتب بیشتر است. حتی اگر موارد مشکوک زیادی در هتل اتفاق نیفتد، همچنان به یک سیستم امنیتی نیاز است.

دوربین های مداربسته در هتل ها

تصاویر را از نقاط مختلف اطراف هتل ثبت و ضبط می کنند و در صورت بروز موارد غیرمعمول، پلیس می تواند ویدئوهای ضبط شده را بررسی نماید. این ویدئوها اطلاعات ارزشمندی هستند که می توانند در صورت لزوم به عنوان مدرکی معتبر در دادگاه مورد استفاده قرار گیرند. سطح امنیتی که برای هتل فراهم می کنید ارتباط مستقیم به نوع مهمانان هتل دارد.

به طور مثال، هتلی که مهمانان آن اغلب تجار و صاحبان کسب و کار هستند و جلسات کاری مهمی در آن برگزار می شود، نسبت به هتلی که مهمانان آن توریست های عادی هستند، به سطح بالاتری از یک سیستم امنیتی نیاز دارد. چنین سیستمی باید دارای یک شبکه امن برای حفظ اطلاعات محرمانه مهمانان هتل باشد.

برنامه ریزی برای محل قرارگیری دوربین ها در هتل چالشی است که باید قبل از نصب و راه اندازی به دقت بررسی شود و اهداف نظارتی و اهمیت رصد قسمت های مختلف مشخص شود. نکته مهمی که باید به آن توجه شود این است که تامین امنیت هتل، باعث ایجاد حس ناخوشایندی در مهمانان، از اینکه تحت یک رصد دائمی قرار گرفته اند نشود. باید مطمئن شوید که تمام نقاط حساس و مهم را پوشش می دهید بدون اینکه به حریم شخصی افراد تعرض شود. در نصب دوربین مداربسته هتل ها به این نقاط توجه کنید:

ورودی ها و خروجی ها

اگر یک هتلدار هستید، حتما می دانید که نظارت بر شلوغ ترین نقاط هتل تا چه میزان اهمیت دارد. ورودی ها و خروجی ها، نقاط اصلی هستند که نظارت بر آنها به نسبت فضاهای وسیعی مثل لابی های بزرگ راحت تر است و می توانید به دقت افرادی را که به هتل وارد و یا از آن خارج می شوند را شناسایی کنید.

فضاهای خارج از هتل

از آنجا که تعداد زیادی از جرم ها خارج از هتل اتفاق می افتد، بطور مثال در پارکینگ ها، قرار دادن دوربین در این نقاط، ایده خوبی برای ثبت اعمال غیرقانونی است. تیم های تحقیقات پلیس از فیلم های دوربین مداربسته  به عنوان راهی آسان برای اثبات ادعای شاکیان استفاده می کنند. بنابراین نظارت بر این نقاط باید در اولویت قرار گیرند.

فضاهای عمومی داخل هتل

لابی ها، فضاهای ورزشی و دیگر قسمت های عمومی هتل باید به صورت 24 ساعته رصد شوند. البته باید توجه داشت که نصب دوربین در قسمت هایی مثل رختکن یا داخل اتاق مهمانان که حریم خصوصی افراد است، غیرقانونی می باشد.

قسمت هایی که در معرض سرقت قرار دارند

این قسمت ها شامل میز پذیرش، انبارها، محل های نگهداری پول و لوازم با ارزش و … می شوند. سعی کنید دوربین ها را در این نقاط به گونه ای تعبیه کنید که قابل دید نباشند.

راهروها، راه پله ها، آسانسورها

تحقیقات نشان داده است که قرار دادن دوربین در این نقاط حتی اگر تصویری را ضبط نکند، می تواند عامل بازدارنده ای برای بسیاری از جرائم احتمالی باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *