دانشنامه دوربین مداربسته

5 نقطه حساس منزل برای نصب دوربین مداربسته

5 نقطه حساس منزل برای نصب دوربین مداربسته

نصب دوربین مداربسته منزل

انتخاب محل نصب دوربین کار ساده ای است؛ اگر و فقط اگر نقاط حساس و پراهمیت منزل خود را به درستی شناسایی کنید. ورودی های ساختمان مسکونی نیازمند نظارت دقیق تری هستند. به عنوان مالک ساختمان باید حتما به این نکته دقت داشته باشید که زاویه دوربین های مداربسته، محل نصب، نوع تابش نور و حتی عوامل محیطی مانند گرما، رطوبت و … نیز در کیفیت سیستم نظارتی شما تاثیر مستقیم دارند.

در ادامه به نکات قابل توجه در هنگام نصب دوربین در هریک از بخش های ساختمان می پردازیم:

ورودی اصلی

دوربین مداربسته ای که از فضای بیرون و خیابان قابل دیدن باشد، یک عامل بازدارنده خوب برای سارقین است. گرچه ممکن است برخی از دزدان پنهانی و یا از در پشتی وارد شوند. اکثر سارقین در یا زنگ خانه را می زنند تا متوجه شوند که آیا خانه خالی است یا خیر. در واقع، آمار نشان می دهد که ۴۵ درصد از سارقین برای وارد شدن از این روش استفاده می کنند.

بالای هر ورودی خانه یک دوربین مدار بسته متصل به وای فای وصل کنید تا همه ی بخش های خانه و اطراف را پوشش دهد. مطمئن شوید که دوربین به اندازه کافی غیرقابل دسترس باشد، و البته به میزانی ارتفاع آن پایین باشد تا بتواند تصویر مزاحمان را نیز با وضوح مناسب ثبت کند.

پنجره های طبقه اول

دومین نقطه معروف برای ورود سارقین، پنجره های طبقه اول(همکف) است. قراردادن یک دوربین مداربسته روی میزی که مقابل پنجره است بهترین راه برای داشتن تصویری واضح از مزاحمان است.

دقت کنید اگر دوربین را در زاویه ای قراردهید که مستقیما مقابل پنجره باشد، تصویر ضد نور شده و شما قادر به شناسایی چهره سارق نخواهید بود. با جابجایی دوربین و چک کردن تصاویر می توانید بهترین نقطه برای نصب دوربین را پیدا کنید. این نقطه باید در تمام طول روز از تابش مستقیم نور در امان باشد.

راهروهای اصلی

به غیر از پنجره های طبقات همکف و اول، به راهروهایی که به اتاق ها ختم می شوند توجه ویژه داشته باشید، چون اغلب وسایل ارزشمند در اتاق ها پنهان شده اند و این را همه حتی سارقین نیز می دانند. پس بهتر است قبل از ورود دزدان به اتاق، آنها را بگیریم.

توجه کنید که نصب دوربین مدار بسته در همه نقاط ورودی خانه آنچنان ضروری نیست، به خصوص در خانه های بزرگ. بهترین گزینه قراردادن دوربین در یکی از راهروهای اصلی است. که می تواند سالن ورودی، نزدیک پله ها و یا اتاق پذیرایی باشد. محل قرار دادن دوربین، در اینجا بسیار حائز اهمیت است. مطمئن شوید که دوربین چهره فرد سارق یا مزاحم را دقیقا ضبط میکند و نه وقتی که در حال خارج شدن است و از پشت سر آن.

پارکینگ

چرا اکثر سارقین از گاراژ و پارکینگ وارد می شوند؟ بله، چون بیشتر اوقات این محل ها خالی هستند. همچنین این محل های پیشنهادات بهتری برای دزدی دارند، مثل دوچرخه و البته سلاح هایی مثل بیلچه و بیل را که دیگر لازم نیست اشاره کنیم.

یکی از مزیت های گاراژ و پارکینگ این است که شما در آنجا احتمالا کلی قفسه دارید و به نقاطی دسترسی دارید که نصب دوربین در آنجا خیلی آسان است.

نکته ای را که در مورد نور گفته شد بخاطر داشته باشید. پارکینگ و گاراژ مکان های تاریکی هستند و بنابراین وقتی در طول روز در آنها باز شود، برای دوربین شما فیلمبرداری واضح از تصویر سارق دشوار است. برای حل کردن مشکل نور، زاویه دوربین را در ورودی پارکینگ تنظیم کرده و دوربین را آنجا نصب کنید.

حیاط

سارقین ترجیح می دهند تا به خانه هایی دستبرد زنند که هیچ گونه تدارکات امنیتی نداشته باشد، بخصوص اگر دوربین مدار بسته داشته باشد.

در واقع خانه هایی که دوربین مداربسته آنها از بیرون مشخص باشد، نسبت به بقیه خانه ها ۳۰۰درصد کمتر مورد حمله سارقین قرار می گیرند. بنابراین نمایان کردن دوربین مدار بسته یک مانع بسیار خوب برای دزدها است.

با توجه به اندازه حیاط خانه، ممکن است دوربین های که بالای درها نصب شده اند از بیرون و خیابان ها نمایان نباشند. برای خانه های بزرگ تر توصیه ما به شما این است که در بیشتر نقاط دوربین نصب کنید تا همه ورودی ها و کوچه های منتهی را پوشش دهد.

برای جلوگیری از هشدارهای بی جا و بی معنی از قراردادن دوربین در محل های عمومی مثل پیاده روها و برخی از راه ها و کوچه ها خودداری کنید.

امیدواریم که این مطلب به شما کمک کند تا دوربین را در بهترین نقطه جاگذاری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *