دانشنامه دوربین مداربسته

7 بخش کلیدی کارخانه برای نصب دوربین مداربسته

7 بخش کلیدی کارخانه برای نصب دوربین مداربسته

7 بخش کلیدی کارخانه برای نصب دوربین مداربسته اگر شما صاحب یک مجموعه بزرگ تولیدی یا کارخانه هستید بدون شک بر اهمیت وجود نظارت و امنیت در تمامی ساعات روز در محیط کارگاه یا کارخانه و اطراف آن واقف هستید.

کنترل رفت و آمد پرسنل و یا افراد بیرونی، کنترل دقیق و صحیح ورود و خروج کالا از کارخانه و انبار، شمارش افراد و مهم تر از همه نظارت بر خطوط تولید دغدغه همیشگی کسب و کارهای بزرگ تولیدی بوده است.لذا مناسب ترین کار نصب دوربین های مدار بسته  برای کنترل و نظارت دقیق بر این اماکن صنعتی می باشد.

با کمک دوربین های مداربسته می توانید از راه دور نظارت مداومی بر کار کارکنان و خطوط تولید در کارخانه داشته باشید. امکان ایجاد هشدار در صورت ورود افراد یا پرسه زدن کارگران در محیط کارخانه، نمونه ای از فواید دوربین مدار بسته می باشد.

در ادامه با مهمترین مکان های کارخانه و یا کارگاه که باید دوربین مداربسته به صورت درست و دقیق در آن نصب شود آشنا خواهید شد:

انبارها

تولیدکنندگان، اغلب کالا ها و مواد اولیه خامی در اختیار دارند که مورد توجه سارقان هستند. پس مهم است یک سیستم امنیتی مناسب برای حفاظت از اموال و دارایی های خود داشته باشیم.

ورودی سالن های اصلی

تکنولوژی دوربین های مداربسته هوشمند در هنگام ورود افراد (با قابلیت تشخیص انسان از حیوانات و اشیا) به محیط و مناطق ممنوعه یکی از راهکارهای مدرنی است که امروزه در کارخانه های بزرگ جهان استفاده می شود. ثبت ساعت کار کارمندان این گونه واحدها به علت تعداد بیشمار کارکنان آن در چند شیفت مختلف از الویت خاصی برخوردار می باشد .

حصار اطراف کارخانه

در طول شبانه روز حفاظت پیرامونی کارخانه می تواند به صورت هوشمند توسط دوربین مداربسته مجهز به آنالیز تصویر انجام گیرد و در مواقع اضطراری برای نگهبان کارخانه هشدار امنیتی صادر شود. این دوربین ها باید مجهز به ویژگی دید در شب با دقت بالا باشند.

ورودی و خروجی وسایل نقلیه

نظارت بر عبور و مرور خودروها در کارخانه، ثبت پلاک یا اجازه ورود به پلاک های مجاز از کاربردهای دیگر سیستم نظارت تصویری و دوربین مداربسته می باشد.

خطوط تولید

تشخیص بیرون افتادن محصولات از خط تولید کارخانه و …. به کمک دوربین مداربسته، به بهبود فرآیند تولید کمک می کند. همچنین در هر کارخانه ممکن است مکان هایی وجود داشته باشد که به دلیل دمای بالا یا مواد شیمیایی امکان حضور مداوم فرد وجود ندارد. دوربین های مداربسته می توانند جایگزین مناسبی برای افراد باشند.

داخل وسایل نقلیه کارخانه

می توان حتی در خودروهای شرکت یا کارخانه برای نظارت و جلوگیری از اعمال خرابکارانه، دوربین های مداربسته خودرو نصب نمود. سیستم نظارت تصویری خودرو می تواند موقعیت خودرو و تصاویر داخل خودرو را به صورت آنلاین نمایش دهد. همچنین امکان آرشیو اطلاعات خودروهای مختلف در مرکز کنترل متمرکز در شرکت یا کارخانه، وجود دارد.

سایر مکان ها

دوربین مدار بسته در ساختمان های اداری موجود در کارخانجات و واحدهای صنعتی نظیر واحدهای مالی و توسعه منابع انسانی و همچنین آشپزخانه ها و سالن های غذاخوری و…از الویت های دیگر این گونه مجموعه ها به شمار می رود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *